Викладачі кафедри лісових машин ННІ ІМАКІТ НЛТУ України з брали участь у програмі академічного обміну Erasmus+ (KA1) в Університеті в Любляні

Викладачі кафедри лісових машин ННІ ІМАКІТ НЛТУ України з брали участь у програмі академічного обміну Erasmus+ (KA1) в Університеті в Любляні

Новини
Викладачі кафедри лісових машин ННІ ІМАКІТ НЛТУ України завідувач кафедри лісових машин, доцент Стиранівський Олег Андрійович та асистент кафедри лісових машин Щупак Андрій Львович з 10 по 14 жовтня 2022 року брали участь у програмі академічного обміну Erasmus+ (KA1) в Університеті в Любляні (Словенія, м. Любляна). Цей обмін відбувся згідно підписаної міжуніверситетської угоди між Національним лісотехнічним університетом України та Університетом в Любляні. До слова, це вже друге стажування викладачів в Любляні у рамках програми «Еразмус+» з 2018 року. Викладачі кафедри лісових машин мали можливість ознайомитися зі структурою Біотехнологічного факультету, програмами курсів для підготовки студентів першого та другого рівнів, обговорити розширення подальшої співпраці, зокрема програми стажування викладачів і студентів із заступником декана Біотехнологічного факультету професором Матеушом Міхелічем та професором кафедри лісової техніки та економіки Ігорем Поточніком. Відбулася робоча поїздка разом з…
Read More
ВИКЛАДАЧІ   КАФЕДРИ   ЛІСОВИХ   МАШИН – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ   НАУКОВОЇ    КОНФЕРЕНЦІЇ

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ЛІСОВИХ МАШИН – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Новини
       14 – 16 вересня 2022 р. у м. Закопане (Польща) відбулася IX міжнародна наукова конференція  під назвою «Використання сільськогосподарської та лісової техніки. Дослідження та дидактика», організована кафедрою лісокористування, інженерії та лісотехніки Аграрного університету в Кракові.        Місто Закопане є найбільшим населеним пунктом біля підніжжя Татр, знаним центром зимових видів спорту, де щорічно на горі Кроква проводиться Кубок світу зі стрибків на лижах з трампліну.        Прийняли запрошення та приїхали на конференцію представники провідних університетів з чотирьох країн – Польщі, України, Словаччини та Чехії, загалом близько 60 учасників. Україну представляли викладачі кафедри лісових машин  Національного лісотехнічного університету України  доц. Стиранівський О. А., проф. Мачуга О.С., доц. Шевченко Н. В. та асист. Щупак А. Л.         Конференція складалася з пленарного, 4-х секційних та  стендового засідань, на…
Read More
Новий рівень співпраці НЛТУ України з Технічним університетом міста Зволена

Новий рівень співпраці НЛТУ України з Технічним університетом міста Зволена

Новини
НОВИЙ РІВЕНЬ СПІВПРАЦІ НЛТУ УКРАЇНИ З ТЕХНІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ МІСТА ЗВОЛЕНА В рамках академічної мобільності за програмою Еразмус+ (напрям КА1) та відповідно до результатів конкурсного відбору, проведеного 8 червня 2022 року, науково-педагогічні працівники університету проходили стажування в Технічному університеті міста Зволена (Словацька Республіка) у період з 26 червня по 02 липня цього року.До складу університетської делегації входили:- Борис Микола Михайлович, проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків, канд. техн. наук, доцент;- Стиранівський Олег Андрійович, завідувач кафедри лісових машин, канд. техн. наук, доцент;- Мачуга Олег Степанович, професор кафедри лісових машин, д-р техн. наук, доцент.Програмою стажування передбачалися такі заходи:• зустрічі з керівництвом Технічного університету міста Зволена і провідними педагогами Факультету техніки цього ж університету для обговорення подальшої співпраці;• обговорення та аналіз результатів співпраці за 2020-2021 роки в організації академічної мобільності викладачів та студентів за програмою Еразмус+ (КА1);• формування…
Read More
Міжнародний семінар кафедри АКІТ

Міжнародний семінар кафедри АКІТ

Новини
      У четвер, 09.06.2022 р. у рамках міжнародної співпраці кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (кафедра АКІТ) Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України) та кафедри комп'ютерних наук (Department of Computer Science) державного Університету Рован  (Rowan University (RU), США, м. Глассборо, штат Нью-Джерсі) завідувачем кафедри, доктором комп'ютерних та інформаційних наук (Ph.D. in Computer and Information Sciences), професором Василем Гнатишиним прочитано в режимі онлайн для співробітників та студентів кафедри АКІТ лекцію на тему: “Основи безпеки комп’ютерних мереж”. Після завершення лекції між її учасниками відбувся плідний обмін фаховими думками.       Лектор дав відповідь на значне число запитань за тематикою лекції та ознайомив студентів з організацією і проведенням навчально-наукової роботи як в Університеті Рован, так і на кафедрі комп'ютерних наук цього навчального закладу.       На завершення навчально-педагогічний колектив АКІТ та студенти…
Read More
Науково-практичний семінар «Сучасні технології FUCHS для діагностики  роботи машин та устатковання»

Науково-практичний семінар «Сучасні технології FUCHS для діагностики роботи машин та устатковання»

Новини
        8 червня 2022 року колектив кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг спільно з представниками компанії FUCHS провели науково-практичний семінар «Сучасні технології FUCHS для діагностики  роботи машин та устатковання». Метою заходу було вивчення методик і набуття практичного досвіду використання сучасних технологій та устатковання для аналізу параметрів мастил і технічних рідин, для контролю технічного стану машин та устатковання.         Учасники семінару на базі високотехнологічної лабораторії ТОВ «Фукс Мастила Україна» ознайомились з сучасними технологіями і методами діагностики роботи машин та устатковання на основі процесів контактної взаємодії (тертя і зношування) деформівних тіл при їх відносному переміщенні та зміною мастильних матеріалів, так як під час експлуатування машин і устатковання важливо попередити виникнення загрози та не допустити їх аварійної зупинки (в т. ч. пов'язані з нею втрати робочого часу…
Read More
Профорієнтаційна робота у Вінницькому ОУЛМГ

Профорієнтаційна робота у Вінницькому ОУЛМГ

Новини
Лісівники Вінниччини – за якісну освіту та професіоналізм молодих кадрів         На базі Вінницького ОУЛМГ відбулась онлайн нарада «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022».         Лісівники Вінниччини з великою відповідальністю ставляться до інформаційно-просвітницької роботи. В області при лісгоспах діє 50 учнівських лісництв. Це один із найвищих показників в Україні, гордість лісівників Вінниччини. І хоч не всі діти оберуть професію лісівника, проте ці знання, здобуті в учнівському лісництві, залишать вплив на все життя молодої людини.         Цими словами начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар розпочав онлайн нараду «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022». Цього разу профорієнтаційний захід відбувся за участі Ігоря Ребезнюка, директора Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, академіка академії будівництва України, доктора технічних наук, професора Національного лісотехнічного…
Read More
Анастасія Гнатишин – чемпіонка світу зі швидких шахів

Анастасія Гнатишин – чемпіонка світу зі швидких шахів

Новини
        Колектив Навчально-наукового інституту інженерної механіки та комп’ютерно-інтегрованих технологій вітає доцента кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Гнатишина Ярослава Михайловича зі спортивними досягненнями світового рівня його 11-річної внучки Анастасії Гнатишин, яка здобула перемогу на чемпіонаті світу зі швидких шахів серед юнаків та кадетів, що проходив на грецькому острові Родосі. Анастасія виступала у категорії дівчат до 12 років та набрала 8,5 очок з 9 можливих, виборовши дві золоті медалі зі швидких шахів і в бліці.         Спортсменка не раз була призеркою різноманітних шахових турнірів. Чемпіонкою України у своїй віковій групі вона стала ще у 2018 році. У 2019 році – посіла друге місце на чемпіонаті Європи, а за півроку – стала чемпіонкою Європи зі швидких шахів.         Бажаємо великих спортивних перемог і здобутків!
Read More
НАУКОВИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ ЛІСОВИХ МАШИН ІЗ ВИЇЗДОМ У МУЗЕЙ-КРИЇВКУ

НАУКОВИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ ЛІСОВИХ МАШИН ІЗ ВИЇЗДОМ У МУЗЕЙ-КРИЇВКУ

Новини
13 травня 2022 року відбувся науковий семінар кафедри лісових машин поєднаний із засіданням комісії екологічних технологій Наукового товариства ім. Шевченка із виїздом у музей-криївку поблизу села Лапаївка, що біля Львова. Тема семінару:  «Трагічні будні партизанської боротьби Української повстанської армії упродовж 1939 – 1955 років з совєтсько-рашистськими окупантами».Директор музею-криївки Іван Іванович Попович дуже цікаво розповів про історію створення музею та боротьбу Української повстанської армії з загарбниками упродовж окупації в 1939 – 1955 роках.Саме у околицях цієї місцевості 16 серпня 1955 року на теренах Львівщини відбувся останній бій групи вояків УПА із загоном НКВД. Група упівців складалася з трьох чоловік: командира Гнатіва Михайла (псевдо "Скорий"), Янкевича Степана (псевдо "Крук") і Кулик Володимири (псевдо "Андрійка"). Повстанці не мали жодної можливості на прорив і не мали права на швидку загибель, бо треба було знищити…
Read More
У Львові презентували книжку Ігоря Ребезнюка “Українське наукове слововживання”

У Львові презентували книжку Ігоря Ребезнюка “Українське наукове слововживання”

Новини
        Давно не було таких гарячих дебатів серед львівського письменства, як цього разу. А схвилювала творчу спільноту наукова книжка, а точніше навчальний посібник "Українське наукове слововживання", видане в "Споломі", яку презентував доктор технічних наук, професор Національного лісотехнічного університету України  Ігор Ребезнюк. У своїй промові автор книжки доводив необхідність правильного використання наукових і нормативних засад слововживання і словотворення, що становлять основу для згармонізованого вдосконалювання української наукової мови. І цьому є своя причина: десятиліттями українську мову, як і науково-технічне слововживання радянські ідеологи нівелювали, штучно усуваючи з неї  українську термінологію. Таким чином, щоби її асимілювати в російський мовний контекст. Працюючи над книжкою, автор простудіював 145 наукових праць, що засвідчує глобальність викладеної теми.        Відрадно, що на презентації  була присутня одна з рецензенток книжки-посібника, пані Оксана Гриджук - докторка…
Read More
Євробачення 2022: фронтмен гурту Kalush Orchestra – випускник ЛІСОТЕХНІКИ

Євробачення 2022: фронтмен гурту Kalush Orchestra – випускник ЛІСОТЕХНІКИ

Новини
        "Євробачення-2022": Український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania підкорив європейську публіку та посів заслужене перше місце.         Спільнота НЛТУ України щиро вітає Kalush Orchestra та особливо фронтмена гурту, випускника ННІ Інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій НЛТУ України Олега Псюка, із перемогою на Eurovision Song Contest 2022!         Цей рік дуже важливий для України й будь-яка перемога в усіх аспектах – дуже важлива! У той час, коли українська культура також під загрозою, Kalush Orchestra показує, що вона є, що вона жива, а українська музика самобутня і має дуже гарний почерк.         Свій перший гурт "2poverX" Олег створив у дев’ятому класі разом із трьома шкільними друзями. Коли Олегу виповнилося дев’ятнадцять, він на чотири роки переїхав до Львова, навчатися в Національному лісотехнічному університеті України на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ННІ ІМАКІТ. І хоча…
Read More