Історія Інституту

Навчально-науковий інститут інженерної механіки та комп’ютерно-інтегрованих технологій (ННІ ІМАКІТ) був створений у 2014 році на базі лісомеханічного факультету (ЛМФ), що утворився в результаті об’єднання лісоінженерного та механічного факультетів у 1988 році.

Лісоінженерний факультет розпочав підготовку фахівців з лісозаготівлі у 1945 році і називався “Факультет механізації лісорозробок і лісотранспорту”. Тут факультеті випускались інженери з таких спеціальностей: механізація лісорозробок; лісотранспорт; лісоексплуатація.

У 1946 році його було перейменовано на лісоінженерний факультет, де до 1988 року готувались інженери-технологи з лісозаготівлі.

Механічний факультет був створений у 1945 році на базі факультету механічної обробки деревини. У 1965 році було організовано факультет механізації та автоматизації виробничих процесів, який здійснював підготовку фахівців до 1974 року. Після чергової реорганізації на базі факультету механізації та автоматизації виробничих процесів було створено механічний факультет, який функціонував до 1988 року.

За період з 1949 по 2017 рік ННІ ІМАКІТ випустив понад 14000 фахівців з лісозаготівлі, обладнання лісового комплексу та автоматизованого управління технологічними процесами.

Серед випускників інституту: міністр лісової та деревообробної промисловості України; заступник міністра лісової та деревообробної промисловості України; заступник міністра лісової та деревообробної промисловості Молдавії; два віце-прем’єр міністри України; два міністри економіки України; постійний представник України в Раді Європи; два посли України; заступник голови Державного комітету лісового господарства України; понад 120 докторів технічних наук, професорів та кандидатів наук, доцентів. У 2011 році вийшла друком Книга випускників.