Лісівники Вінниччини – за якісну освіту та професіоналізм молодих кадрів

        На базі Вінницького ОУЛМГ відбулась онлайн нарада «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022».

        Лісівники Вінниччини з великою відповідальністю ставляться до інформаційно-просвітницької роботи. В області при лісгоспах діє 50 учнівських лісництв. Це один із найвищих показників в Україні, гордість лісівників Вінниччини. І хоч не всі діти оберуть професію лісівника, проте ці знання, здобуті в учнівському лісництві, залишать вплив на все життя молодої людини.

        Цими словами начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар розпочав онлайн нараду «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022». Цього разу профорієнтаційний захід відбувся за участі Ігоря Ребезнюка, директора Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, академіка академії будівництва України, доктора технічних наук, професора Національного лісотехнічного університету України, м. Львів.

        Також до участі в нараді у форматі ZOOM-конференції приєдналися директори, головні лісничі, лісничі держлісгоспів ВОУЛМГ, директори загальноосвітніх шкіл області, педагоги-наставники учнівських лісництв, члени учнівських лісництв, школярі та абітурієнти, представники інших навчальних закладів, відділів освіти ОТГ області.

        Ігор Тарасович Ребезнюк приїхав на зустріч зі Львова на рідну Вінниччину. Розповів, як у 1980 році його, складальника пиломатеріалів Дохнянського цеху переробки деревини, підтримав Бершадський лісгоспзаг, невеликим доповненням до стипендії давши такий потужний стимул і, як наслідок, – путівку у професійному житті. Він переконаний, що на державному рівні мають і сьогодні підтримувати здібних студентів.

        Ігор Тарасович представив свій виш як заклад, який 150 років готує спеціалістів із глибокими знаннями, у тому числі і в галузі лісового господарства. У презентації «Розширення та поглиблення співпраці Національного лісотехнічного університету України з Вінницьким ОУЛМГ» професор коротко представив структуру навчального закладу, охарактеризував підрозділи, інститути, відпочинкову базу для студентів, розповів про унікальне в Україні студмістечко. Зупинився окремо на кадровому потенціалі  університету і міжнародній діяльності викладачів і студентів.  Підсумовуючи, п. Ребезнюк окреслив напрямки розширення та поглиблення співпраці між НЛТУ України та Вінницьким ОУЛМГ. Зреалізовуючи перший профорієнтаційний крок у співпраці, професор проінформував про введення цього року спрощеної системи вступу для ряду спеціальностей, у тому числі й лісівничих.

        Також професор Ребезнюк І. Т. представив втілення свого багаторічного напрацювання – книгу «Українське наукове слововживання». Він подарував очільнику лісівників Вінниччини свою працю та аудіозбірник авторських пісень.

        Анатолій Омелянович теж зробив відповідний подарунок – книгу, видану до 100-річчя управління, «Лісове господарство Вінниччини: становлення і майбутнє».

        Урочистим та приємним моментом наради було нагородження юних лісівників-переможців Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт, який організовано Товариством лісівників України, присвяченому 100-річчю від дня народження Байтали Василя Дем’яновича, Міністра лісового господарства України, уродженця Вінниччини.

        Наприкінці такої насиченої наради Ігор Ребезнюк виконав під акомпанемент гітари свої авторські пісні на патріотичну тематику. Побажав усім нам найшвидшої Перемоги, а абітурієнтам – приїхати на навчання до Львова, у Національний лісотехнічний університет України, відчути атмосферу справжнього центру Європи, культурного осередку України.