Стажування викладачів кафедри лісових машин за програмою Євросоюзу Еразмус+

З 24.04.2023 р. до 28.04.2023 р. викладачі кафедри лісових машин професор Мачуга О. С., доценти Герис М. І., Шевченко Н. В. та асистент Щупак А. Л. пройшли попередньо заплановане стажування у  Технічному  університеті м. Зволен (Словаччина)  за програмою Євросоюзу Еразмус+ (напрям КА1).
       Упродовж стажування відбулись плідні зустрічі з деканом факультету техніки Технічного університету Павлом Беньом, завідувачем кафедри природо­охоронної та лісової техніки професором Йозефом Крілеком, на яких обговорили проблеми, що стосуються навчальних програм бакалавр­ського і  магістерського рівнів, форм навчання, залучення викладачів та студентів до науково-дослідних програм в обох університетах. На зустрічі в ректораті разом із словацькими колегами розглянули можливості подальшого розвитку взаємних наукових контактів шляхом подання спільних заявок на наукові ґранти та подальшу участь у програмі Erasmus+.

Разом із викладачами та інженерами кафедри природоохоронної та лісової техніки факультету техніки Технічного університету Зволена провели експери­ментальні дослідження щодо впливу колісних рушіїв на довкілля.

Під час нашого стажування зустрілися зі студентками ННІ ІМАКІТ НЛТУ України Мішиною Я. (гр. ГМЛ-21), Ганчар Н. та Старжинською Л. (гр. ЛІ-21), які за поданням кафедри лісових машин НЛТУ України реалізовують тримісячне навчання у Технічному університеті м. Зволен за програмою Еразмус+ і обговорювали з ними можливість здобуття нових компетентностей  в межах освітніх програм «Галузеве машинобудування» та “Лісова інженерія”, переваги і проблемні моменти такого навчання та перспективи його продовження.
        Викладачі кафедри взяли участь у презентації науковців словацького представництва компанії Continental, що демонстрували свої наукові доробки стосовно гальмівних систем автомобілів. Continental – німецький виробник шин і автокомпонентів та займає 2-е місце в Європі і 4-е на світовому ринку з виробництва шин.
        Разом із завідувачем кафедри Йозефом Крілеком  розглянули  плани розвитку співпраці між нашими кафедрами на подальший період, залучення  науково-педагогічних працівників і персоналу до стажування, підвищення кваліфікації й розширення співпраці за програмою Еразмус+, залучення студентів до міжнародної мобільності  в умовах, пов’язаних  із  війною в Україні.

Підготували: викладачі кафедри лісових машин