Гостьова лекція “Інженерія лісогосподарського виробництва: практичні аспекти та перспективи розвитку” для магістрів лісового господарства

Традицією у навчальному процесі кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг є залучення до проведення лекцій відомих виробничників, діяльність яких пов’язана з лісовим господарством.

Послухати лекцію одного із стейкхолдерів освітньої програми “Лісова інженерія” спеціальності 205 Лісове господарство, 15 грудня 2023 року випала нагода студентам магістрам кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг. Досвідом та інсайтами з присутніми студентами поділився, директор виробництва компанії Tarkett Vinisin Шмигельський Тарас Ігорович. Для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти проведено лекцію на тему “Інженерія лісогосподарського виробництва: практичні аспекти та перспективи розвитку”.

Директор з виробництва Тарас Шмигельський є випускником освітньої програми “Лісова інженерія”, саме тому поділився з майбутніми фахівцями власним кар’єрним шляхом, своїм досвідом роботи та знаннями про виробничі особливості лісового господарства. Він розповів про свій досвід роботи у лісовому господарстві та на Tarkett Vinisin, а також наголосив, що лісове господарство пропонує широкі можливості для кар’єрного зростання та самореалізації. Також, лектор наголосив на важливості здобуття якісної освіти, яка пропонується у НЛТУ України, адже саме вона стає фундаментом для успішної кар’єри.

Під час проведення лекції Тарас Шмигельський акцентував увагу студентів на важливих та складних питаннях виробничої діяльності у лісовому господарстві, зокрема організування процесів лісогосподарського і лісозаготівельного виробництва, реалізації лісосічних, лісотранспортних і лісоскладських робіт на засадах ресурсоефективності та сталого ведення лісового господарства.

Він розглянув важливість навчання та отримання знань і навиків у сфері лісового господарства, відмітив, що постійне підвищення кваліфікації та освіти є ключовим фактором успіху працевлаштування в цій галузі. Також були вивчені актуальні проблеми розвитку лісового господарства та перспективи його сталого розвитку. Лектор наголосив на необхідності вивчення сучасних “цифрових” технологій та інновацій, що стають все більш важливими для оптимізації виробничих процесів у лісовому секторі.

Особливу увагу під час лекції було приділено кар’єрному росту у лісовому господарстві, а також презентації особистого життєвого кейсу Тараса Шмигельського. Доповідач поділився своїм досвідом роботи у лісовому господарстві на лісозаготівельному підприємстві, зразу після завершення навчання у НЛТУ України, та досвідом роботи в компанії Tarkett Vinisin. Було наведено приклади застосовування у професійної діяльності набутих компетентностей під час навчання, зокрема організування та керування лісогосподарськими виробництвами, інженерно-технічного забезпечення, розроблення та реалізації ефективних заходів з охорони та сталого використання лісових ресурсів, впровадження інноваційних технологій у лісогосподарській діяльності.

Лекція від Тараса Шмигельського стала важливою подією для студентів, яка надихнула їх на подальше навчання та поглиблене вивчення інженерії у лісовому господарстві. Високий інформаційний та мотиваційний зміст зробив її невід’ємною частиною навчального процесу для майбутніх фахівців лісового господарства.
Дякуємо директору виробництва компанії Tarkett Vinisin Тарасу Ігоровичу  за проведення цікавої та змістовної лекції!

Підготував завідувач кафедри
лісопромислового виробництва та лісових доріг
Бакай Б. Я.