На Кафедрі лісових машин з 2008 року працює Галузева науково-дослідна лабораторія лісових доріг і лісотранспортних засобів. Головним завданням якої є виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських і проектних робіт з питань транспортного освоєння лісових масивів та експлуатації лісотранспортних засобів, проектування, будівництва та експлуатації лісових доріг, підвищення якості підготовки та перепідготовки фахівців з питань проектування, будівництва та експлуатації лісових доріг.
     Щороку в рамках галузевої лабораторії виконується декілька госпдоговірних робіт, пов’язаних з розробленням робочих проектів будівництва лісових автомобільних доріг, оцінюванням ефективності використання лісотранспортних засобів тощо.
     З 1 вересня 2021 виконуються роботи по ГД_15-52/21 «Робочий проект будівництва лісової автомобільної дороги у Волицькому лісництві кв. 28-27 ДП «Рава-Руське лісове господарство» (керівник НДР зав. кафедри лісових машин Стиранівський О.А.).
     У вересні 2021 року викладачі кафедри лісових машин доц. Герис М.І., ст. викл. Олійник М.І., асист. Щупак А.Л., в рамках договору ГД_15-52/21, провели вишукувальні роботи і геодезичне знімання смуги відводу лісової дороги у Волицькому лісництві кв. 28-27 ДП «Рава-Руське лісове господарство».

Підготував асистент Кафедри лісових машин
     ЩУПАК Андрій