Учасники конференції з України обговорили із польськими, чеськими та словацькими колегами можливості подальшого розвитку взаємних наукових контактів шляхом подання спільних заявок на наукові ґранти та подальшу участь у програмі Erasmus+. Атмосфера конференції також сприяла дружнім розмовам та налагодженню нових контактів між окремими науковцями.
Завершилась конференція бенкетом біля багаття та екскурсією (виїзною сесією) у м. Трстена (Словаччина) на підприємство з виробництва лісових колісних машин LKT.
Дорогою додому побували у м. Освенцим, що у південній Польщі, на річці Вісла. У 1940–1945 роках тут був один із найбільших нацистських концтаборів Аушвіц (нім. Auschwitz). Комплекс об’єднував групу концтаборів, найбільші з яких: Аушвіц І (Auschwitz I), адміністративний центр; Аушвіц II (Біркенау) (Auschwitz II (Birkenau)), «табір смерті»; Аушвіц III (Auschwitz III (Monowitz)), робочий табір. На двох із них (Аушвіц І та Аушвіц II (Біркенау)) нам вдалося побувати та побачити масштаби звірств, заподіяних фашистами не тільки військовополоненим, але й цивільним жінкам та дітям. Біркенау був набагато більшим за Аушвіц І – це місце ув’язнення сотень тисяч людей, стверджують, що це місце смерті понад 1,1 млн людей. Ворота Біркенау так і називали «ворота смерті». А от на в’їзді у концтабір Аушвіц І на воротах є інший напис ‒ «Робота визволяє» (нім. Arbeit macht frei ).