Кафедра лісових машин НЛТУ України має давню історію успішної співпраці з Ponsse, провідним виробником машин для заготівлі деревини – харвестерів і форвардерів. Ці взаємовигідні зв’язки, що сягають 2001 року, нещодавно отримали новий розвиток завдяки візиту делегації Ponsse до НЛТУ України, що відбувся 13 травня 2024 року.

До складу делегації увійшли:

• Arbo Louke, менеджер з розвитку партнерських відносин та роботи з клієнтами, Ponsse, Фінляндія.
  • Ants-Endel Sorra, досвідчений підприємець з лісозаготівлі, фірма AES Invest – партнер Ponsse PLC, Естонія.

Візит делегації став значною подією для НЛТУ України, адже він підкреслив важливість співпраці академічної спільноти з виробниками лісових машин.

Делегація Ponsse провела зустріч з ректором університету проф. В. Загорським та проректором М. Борисом. Під час зустрічі були обговорені перспективи співпраці між НЛТУ України та компанією Ponsse PLC. Сторони висловили зацікавленість у поглибленні співпраці в таких напрямках, як:

• Підготовка кадрів для машинобудівної галузі лісового профілю.
  • Науково-дослідницька співпраця.

Відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці між PONSSE PLC та Національним лісотехнічним університетом України.

На зустрічі з ректором університету під час дискусії стало відомо про важливу допомогу, яку надає Ants-Endel Sorra українським військовим, які беруть участь у боротьбі з агресією з боку росії.

Ants-Endel Sorra протягом багатьох років підтримує українських військових. Він пожертвував значні кошти на закупівлю дронів, автомобілів-позашляховиків, автомобілів швидкої допомоги, військового обладнання та медикаментів, а також організував доставляння гуманітарної допомоги до зони бойових дій.

Ректор університету висловив щиру подяку пану Ants-Endel Sorra за його самовідданість та небайдужість до долі України.

В рамках візиту, Arbo Louke, менеджер з розвитку партнерських відносин та роботи з клієнтами прочитав лекцію для студентів освітніх програм “Галузеве машинобудування”, “Технічний сервіс” і “Машини та устатковання лісового господарства” на тему “Компанія Ponsse та сучасний метод механізованої заготівлі деревини”.

У своїй лекції Arbo Louke розповів про історію компанії Ponsse, її основні продукти та послуги, а також про сучасні методи механізованої заготівлі деревини. Він також поділився своїм досвідом роботи в Ponsse та розповів про те, які навички та знання потрібні для того, щоб стати успішним фахівцем у цій галузі.

Лекція Arbo Louke викликала велику зацікавленість у студентів. Вони активно ставили запитання та ділилися своїми думками щодо перспектив використання лісових машин Ponsse для механізованої заготівлі деревини в умовах України.

Під час візиту гості ознайомилися з навчально-матеріальною базою кафедри лісових машин, поспілкувалися з викладачами та студентами, а також взяли участь у круглому столі, де обговорювалися сучасні виклики та можливості застосування лісової техніки Ponsse на лісогосподарських підприємствах України.

Візит делегації Ponsse є важливим у співпраці між університетом та промисловими лідерами у сфері техніки для заготівлі деревини. Це також відкриває нові можливості для студентів, які мають намір вивчати та розвивати сучасні методи використання таких машин у лісовому секторі.

Кафедра лісових машин НЛТУ України та компанія Ponsse продовжуватимуть співпрацю, сприяючи проведенню наукових досліджень та удосконалюючи готування висококваліфікованих фахівців для лісової галузі.

НЛТУ України та Ponsse PLC об’єднані спільною метою – підготувати висококваліфікованих фахівців, здатних застосовувати передові технології та сучасні машини для ефективної та екологічно безпечної заготівлі деревини.