Зміст
Контакти
79044
вул. Залізняка 11, корпус № 2, 1-й поверх
(032) 239-27-95
Завідувач кафедри: Поберейко Богдан Петрович
Історія
Історія кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Кафедра автоматизації виробничих процесів організована в 1964 році. Очолив кафедру колишній випускник лісоінженерного факультету, автор і конструктор перших автоматизованих ліній, пристроїв і механізмів для первинного оброблення деревини, автор перших праць з автоматизації виробничих процесів на нижніх лісових складах, проректор з наукової роботи доцент Батін Іван Васильович.
Уже через рік на базі кафедр автоматизації виробничих процесів, верстатів та інструментів був організований перший у вищих навчальних закладах колишнього Радянського Союзу факультет механізації та автоматизації. Тут готувалися фахівці за двома спеціальностями – “Автоматизація і комплексна механізація хіміко-технологічних процесів деревообробки та лісопромислових підприємств” та “Машини і механізми лісової та деревообробної промисловості”.
Колективу кафедри доводилося працювати в різних умовах. Кафедра була у складі факультетів механізації та автоматизації, технологічного, лісомеханічного, а тепер – навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. У 1986 році вона об’єдналася з кафедрою енергетики.
За весь період аспіранти та здобувачі кафедри захистили 8 докторських і 39 кандидатських дисертацій.
Закладені професором Батіним І. В. теоретичні основи і засади наукової школи в області теорії автоматичних ліній лісової та деревообробної промисловості розвинуті в наукових дослідженнях заслуженого діяча науки і техніки України доктора технічних наук професора Дудюка Д. Л., професора Максиміва В. М., кандидатів технічних наук доцента Валюх О. А., доцента Оріховського Р. Я., доцента Сороки Л. Я., доцента Іванишина Т. В., доцента Мисика М. М. та інших. Їх розробки широко використовуються в науково-дослідній роботі, в проектно-конструкторській діяльності та в навчальному процесі.
Колектив
Колектив:
1. Професор, д. т. н. Поберейко Богдан Петрович – завідувач кафедри.
2. Доцент, к. т. н. Кенс Ігор-Роман Романович.
3. Доцент, к. т. н. Гнатишин Ярослав Михайлович.
4. Доцент, к. т. н. Валюх Ольга Аркадіївна.
5. Доцент, к. т. н. Іванишин Тарас Володимирович.
6. Доцент, к. т. н. Оріховський Роман Ярославович.
7. Доцент, к. т. н. Мисик Михайло Михайлович.
8. Доцент, к. т. н. Курка Роман Романович.
9. Старший викладач, к. т. н. Мацишин Ярослав Васильович.
10. Старший викладач, к. т. н. Криштапович Володимир Іванович.
11. Асистент Варениця Віталій Степанович.
12. Інженер Криштапович Зоряна Михайлівна.
13. Інженер Велика Лілія Мирославівна.
Фахова підготовка
Кафедра здійснює підготовку фахівців:
Бакалавр (повна та скорочена форма навчання):
Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Освітня програма передбачає поглиблену теоретичну та практичну підготовку з використанням спеціалізованого програмного забезпечення для проектування систем автоматизації, цифрових та мережевих технологій, мікропроцесорів, програмованих логічних контролерів, систем автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання, вбудованих цифрових пристроїв та систем.
Магістр:
Автоматизоване управління технологічними процесами
Освітня програма передбачає поглиблену теоретичну та практичну підготовку з використанням спеціалізованого програмного забезпечення для проектування, розроблення і експлуатації промислових систем автоматизації, цифрових та мережевих технологій, мікропроцесорів, програмованих логічних контролерів, систем автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання, технологій промислового “Інтернету речей”, програмно-апаратних систем і комплексів з елементами штучного інтелекту та моделюванням інтелектуальної діяльності людини.
Випускники спеціальності є фахівцями з автоматизованого управління технологічними процесами, здатними до комплексного розв’язання задач розроблення нових і модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій, виконуючи теоретичні дослідження об’єкта автоматизації, обґрунтування вибору технічних засобів автоматизації, проектування систем автоматизації та розроблення прикладного програмного забезпечення різного призначення.
Наукова діяльність
Основними напрямами наукової діяльності кафедри АКІТ є:
– автоматизація технологічних процесів і виробництв;
– підвищення ефективності функціонування та оптимізація автоматизованих виробничих систем і автоматичних ліній;
– проектування автоматичних засобів неруйнівного контролювання параметрів деревини, деревинних та інших матеріалів;
– синтез та діагностування систем автоматичного керування електротехнічними об’єктами;
– розроблення та впровадження у виробництво комп’ютерно-інтегрованих технологій;
– проектування модулів та систем з інтелектуальним керуванням у мехатроніці;
– ідентифікація та моделювання тепломасообмінних та релаксаційно-дефомівних процесів у гігроскопічних матеріалах;
– нетрадиційні та відновлювані джерела енергії;
– автоматизація процесів утилізування відходів.