З 9 по 20 вересня 2024 року завідувач кафедри лісових машин, доцент Стиранівський О. А., та старший викладач Щупак А. Л. відвідали Люблянський університет (Словенія) в рамках міжнародної програми академічної мобільності Еразмус+.

Основна мета візиту полягала у зміцненні академічної співпраці між університетами та обміні досвідом у сфері навчального процесу та інновацій в освітніх програмах. Під час зустрічей з колегами з Біотехнічного факультету Люблянського університету обговорювалися сучасні виклики освіти, шляхи впровадження новітніх технологій у навчальний процес та перспективи спільних наукових і освітніх проєктів. Окрім цього, було розглянуто можливості участі студентів та викладачів НЛТУ України у майбутніх програмах обміну, що сприятиме покращенню якості освіти та розширенню міжнародної співпраці.

Програма Еразмус+ відкриває нові перспективи для нашого університету, і цей візит став важливим кроком до інтеграції у міжнародну освітню спільноту та розвитку наукових зв’язків на світовому рівні.

В рамках програми Еразмус+ викладачі також взяли участь у 5-й Міжнародній конференції з лісової інженерії та технологій (FETEC 2024), яка проходила з 16 по 18 вересня 2024 року. Тема конференції — “Технології та системи машин для лісових операцій в умовах маломасштабного лісогосподарського підприємства”. Доцент Стиранівський О. А. та старший викладач Щупак А. Л. представили доповідь, присвячену обґрунтуванню  техніко-експлуатаційних параметрів лісових машин для роботи в умовах українських лісогосподарських підприємств з урахуванням впливу на лісове середовище, а також поділилися результатами власних досліджень у цій галузі.

Конференція також надала науковцям можливість зустрітися з фахівцями з різних країн (Словенії, Туреччини, Японії, США, Італії, Грузії, Швеції, Фінляндії, Хорватії, Польщі, Албанії), обговорити актуальні питання і майбутні тренди розвитку лісової галузі та поглибити міжнародну співпрацю. Зокрема, обговорювалися можливості участі в спільних дослідницьких проєктах.

Крім того, в рамках конференції учасники відвідали одне з провідних європейських підприємств у сфері виробництва лісової техніки та обладнання — компанію Tajfun. Під час екскурсії викладачі ознайомилися з виробничими процесами, інноваційними рішеннями у розробці лісових машин та обладнанням для лісового господарства.