15 жовтня 2024 р. на кафедрі лісових машин відбулася лекція “Методи та засоби механізації заготівлі деревини” для студентів спеціальностей 133 “Галузеве машинобудування” та 131 “Прикладна механіка”. Лекцію проводив Андрій Шуба — досвідчений фахівець із понад 20-річним досвідом роботи в сфері продажу лісових машин і обладнання для заготівлі та первинної переробки деревини.

На сьогодні Андрій Шуба є власником та директором компаній – ТОВ “ФОР-ТЕХ”, ТОВ «ФОРТЕХ-ЛІСОВА ТЕХНІКА», ТОВ “ХСМ-ЛІСОВІ МАШИНИ”, які займаються продажем лісових машин, виступаючи дилерами провідних заводів-виробників лісозаготівельної техніки із Німеччини, Швеції, Нідерландів, Фінляндії, Італії та Туреччини. У ході лекції студентам були представлені сучасні методи механізації заготівлі деревини, особливості вибору системи машин для лісового господарства, а також ключові аспекти технічного сервісу для забезпечення їх надійності та ефективності в умовах інтенсивної експлуатації.

Студенти з цікавістю ознайомилися з широким спектром лісових машин і обладнання, що представлені на світових ринках, зокрема в Європі та Україні. Лекція дозволила студентам краще зрозуміти вимоги до технічного обслуговування лісової техніки та можливості її модернізації в умовах постійно зростаючого попиту на якісні рішення в лісовому господарстві.